TIPY NA VÝLETY

Ak hľadáte inšpiráciu pre svoje ďalšie dobrodružstvo, ste na správnom mieste. Tu nájdete niekoľko tipov na výlety pre všetkých, ktorí milujú objavovanie nových miest a zážitkov.

Začnite objavovať nové miesta v blízkosti nášho ubytovania!

CHOPOK

Chopok je tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier. Leží na území Národného parku Nízke Tatry Ide o turisticky vyhľadávaný vrchol s rozsiahlym kruhovým výhľadom.

Nadmorská výška: 2024m
Vzdialenosť na lanovku od hotela: 3km
Pešia turistika: cca 2h

VRBICKÉ PLESO A TRI VODY

Trasa Jasná – Vrbické pleso – Tri vody – Pod orlou skalou – Otupné – Biela púť vedie väčšiu časť lesom s príjemnou vôňou tatranského zdravého vzduchu. Výhľady nie sú také krásne, ako pri hrebeňových túrach, ale aj táto prechádzka Vám má čo ponúknuť.

Vzdialenosť od hotela: 3,4km

JASKYNE

DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA

Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Vstupy: 9:30, 11:00, 12:30, 14:00
Vzdialenosť od hotela: 5,7km

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY

Dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Vzdialenosť: 3,2km

STANIŠOVSKÁ JASKYŇA (LIPTOVSKÝ JÁN)

Celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete.

Vzdialenosť od hotela: 22km

DOLINY

KVAČIANSKA DOLINA – Turistika v Kvačianskej doline je vhodná pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko ide o nenáročnú trasu. Do pamäti sa vám vryjú monumentálny skalný útvar Jánošíkova hlava, úzke a hlboké rokliny, prekrásne výhľady na dolinu či malebné Mlyny Oblazy. https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcia/kvacianska-dolina-kvacany#google_vignette

 Vzdialenosť od hotela: 31km

ŽIARSKA DOLINA – Dolinou vedie modro-značený turistický chodník (1:30 hodiny) a asfaltová cesta v dľžke 6 km končiaca pri Žiarskej chate. Radí sa tiež medzi nenáročné. https://ziarskachata.eu/

Vzdialenosť od hotela: 25km

PROSIECKA DOLINA – Je krasová dolina nachádzajúca sa v Chočských vrchoch, ktoré pretína od severu na juh. Jej celková dĺžka je 3,5 km. Začína na horských lúkach Svoradu a vyúsťuje v blízkosti podhorskej obce Prosiek. https://turisticky.sk/turistika/prosiecka-dolina/

Vzdialenosť od hotela: 30km

HAVRÁNOK – Je archeologická lokalita nad priehradným múrom Liptovskej Mary a múzeum v prírode. https://liptovskemuzeum.sk/expozicia/havranok/

Vzdialenosť od hotela: 25km

Sanitačné dni | V dňoch od 12.4 poobedia do 27.4.2024 bude hotel uzatvorený z dôvodu sanitácie.