WELLNESS
& SPA LESANIA

Doprajte si čas pre seba a zregenerujte telo aj svoju myseľ v novučičkom wellness & spa centre LESANIA, v ktorom pocítite blahodárnu energiu okolitého smrekového lesa a horskej prírody Nízkych Tatier.

OTVÁRACIE HODINY

13:00 – 22:00 hod.
denne

WELLNESS S DEŤMI

do 18:00 hod. (počas zimy)
s deťmi do 12 rokov

SILENT HOURS

od 20:00 hod. (počas leta)
iba pre dospelé osoby

KONTAKT

Tel: +421 908 777 027

Wellness & spa LESANIA je k dispozícii pre externých hostí v prípade voľnej kapacity. Pred vašou návštevou sa prosím informujte telefonicky.

Cenník:

Hoteloví hostia v cene pobytu v čase otváracích hodín
Externí hostia 22€ / os / 2 hodiny, 16€/ dieťa 6-11,99r./ 2 hodiny
Private wellness 150€ / max. 6 osôb / 2 hodiny
Masáže Prehľad ponuky

(možné rezervovať pre hotelových aj externých hostí aj v čase mimo otváracích hodín)

Charakteristickým vrcholom, ktorý môžete obdivovať pri severo-západnom pohľade z nášho hotela je vrch Siná 1560 m n.m. Práve podľa tohto vrcholu je pomenovaná obľúbená suchá sauna, v ktorej nájdete uvoľnenie tela aj mysle. Sauna sa vyhrieva na teplotu 90 – 100°C. Striedavý pobyt v suchej saune a následné ochladenie organizmu aktivuje imunitný systém, má priaznivé účinky na prečistenie pokožky, pozitívne vplýva na uvoľnenie psychického napätia a zlepšuje kvalitu spánku.

Najvyšší vrch Nízkych Tatier je Ďumbier s nadmorskou výškou 2043m. Podľa neho dostala názov aj naša parná sauna. Aj počas túry na Ďumbier sa síce zapotíte, ale výsledok nakoniec stojí za to. Pobyt v parnom a horúcom prostredí dokonale otvára póry na pokožke a tým sa vyplavujú škodlivé a toxické látky z tela. Parná sauna vám navodí pocit oddychu, vypnete myseľ a budete cítiť príjemnú uvoľňujúcu únavu.

Zrelaxujte v najmodernejšej vírivke, ktorá dostala pomenovanie podľa miesta, kde v Demänovskej doline pramení bystrý horský potok Demänovka. V našej vyvieračke vás ale poteší kúpeľ vo vode s teplotou 39°C a množstvo masážnych a vodných trýsk, vďaka ktorým sa vaše svaly, kĺby aj chrbát dokonale uvoľnia. Vodné procedúry majú blahodárny účinok najmä na pohybový aparát ľudského tela.

Objavte infrasaunu s názvom Horské slnko, v ktorej sa využíva metóda infračervenej terapie nazývaná tiež Waonova terapia. V infrasaune sa vďaka infračervenému svetlu prehrieva organizmus s cieľom zlepšiť prekrvenie jednotlivých partií tela a stimulovať potenie, pri ktorom sa z nášho tela vyplavujú ťažké kovy, karcinogény a toxické látky. Vďaka intenzívnemu prekrveniu sa zlepšuje látková výmena, ustupuje únava a zvyšuje sa odolnosť voči chorobám. Zaujímavosťou infrasauny je, že sa nahrieva na teplotu len 50°C, preto ju môžu využívať aj tí, ktorí do klasickej sauny zdravotných dôvodov nemôžu ísť.

Počas saunovania sa odporúča striedať pobyt v horúcom prostredí s ochladením organizmu. Ochladzovací bazén s príznačným názvom „Ľadové pleso“ vám poskytne presne zážitok prudkého ochladenia keď sa ponoríte do vody s teplotou len 9 – 12°C. Posilníte tak nie len svoju silnú vôľu, ale aj otužíte telo. Ak si netrúfate na ochladzovací bazén, rovnako vám poslúži aj vedro s ľadovou vodou, alebo ľadová drť.

Viete o tom, že Demänovský jaskynný systém s celkovou dĺžkou 35,2 km je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku? Predstavte si, že ste v jaskyni a vychutnajte si prechádzku systémom jazierok, v ktorých sú drobné kamienky a voda s rôznou teplotou. Počas tejto vodnej prechádzky pocítite úľavu dolných končatín, kamienky vám premasírujú reflexné body a zregenerujú unavené chodidlá a striedanie teploty vody vám stimuluje krvný obeh.

Voda v našom hoteli pochádza z lokálneho horského potoka Demänovka, ktorý v doline vyviera. Nezabudnite preto na pitný režim a vychutnajte si pramenistú chuť vody z Demänovského prameňa.

Zabaľte sa do deky a podriemte si v príjemnom prostredí horského wellness ako pravý tatranský medveď. Ak budete chrápať nevadí, to predsa k medveďom prirodzene patrí J. Nezabudnite, že oddych počas saunovania je veľmi dôležitou súčasťou celkovej terapie.

V priestoroch wellness & spa nájdete aj detský bazénik, ktorý slúži pre najmenších návštevníkov nášho hotela. Bazénik je určený pre deti vo veku do 12 rokov pod dozorom rodičov.

Prehrejte svoje svaly aj kosti na ohrevnej lavici Priehyba. Vďaka jej oblým tvarom poprehýbate svoje telo presne do správnej relaxačnej polohy. Príjemné teplo uvoľní nie len vaše telo, ale aj myseľ. Dokonale si oddýchnete ak k tomu na chvíľu zavriete oči a prestanete myslieť na bežné starosti každodenného života.