WELLNESS
& SPA LESANIA

Relaxácia je hlavnou a dôležitou súčasťou procesu wellnessovania, keďže napomáha znižovať hladinu stresu a podporuje tak pocit pokoja. Zaradením wellnessovania do svojej každodennej rutiny môžete pomôcť vytvoriť pocit rovnováhy a harmónie vo svojom živote. Doprajte si čas pre seba a zažite čaro prírody Nízkych  Tatier, ktorú budete mať z našej oddychovej zóny priamo na dlani. V zimných mesiacoch určite oceníte výhľady smerujúce na jednu zo zjazdoviek lyžiarskeho strediska Jasná, zatiaľ či vy si budete užívať relax v príjemnom prostredí wellnessu Lesania. Dokonalé uvoľnenie zažijete v našich saunách a vírivom bazéniku. Po kvalitnom saunovaní si telo nechajte rozmaznávať masážou podľa vlastného výberu.

Zatvorte oči a nechajte sa unášať príjemnou atmosférou.

OTVÁRACIE HODINY

13:00 – 22:00 hod.
denne

WELLNESS S DEŤMI

do 18:00 hod. (počas zimy)
s deťmi do 12 rokov

SILENT HOURS

od 18:00 hod. (počas leta)
iba pre dospelé osoby

KONTAKT

Tel: +421 908 777 027

Wellness & spa LESANIA je k dispozícii pre externých hostí v prípade voľnej kapacity. Pred vašou návštevou sa prosím informujte telefonicky.

Oficiálne otváracie hodiny sú od 13:00 do 22:00. Hotel Strachan Family Jasná si vyhradzuje právo upraviť otváracie hodiny vo wellnesse počas jarnej (do 29.6.2023) a jesennej sezóny (od 4.9.2023 do 3.12.2023). V tomto období sa bude wellness zapínať operatívne podľa požiadaviek klientov. Posledný vstup o 19:00. Wellness otvorený do 21:00.

Využite u nás Liptov Region Card a vychutnajte si wellness (sauny) s 20% zľavou.

Cenník:

Hoteloví hostia v cene pobytu v čase otváracích hodín
Externí hostia 22€ / os / 2 hodiny, 16€/ dieťa 6-11,99r./ 2 hodiny
Private wellness 150€ / max. 6 osôb / 2 hodiny
Masáže Prehľad ponuky

(možné rezervovať pre hotelových aj externých hostí aj v čase mimo otváracích hodín)

Charakteristickým vrcholom, ktorý môžete obdivovať pri severo-západnom pohľade z nášho hotela je vrch Siná 1560 m n.m. Práve podľa tohto vrcholu je pomenovaná obľúbená suchá sauna, v ktorej nájdete uvoľnenie tela aj mysle. Sauna sa vyhrieva na teplotu 90 – 100°C. Striedavý pobyt v suchej saune a následné ochladenie organizmu aktivuje imunitný systém, má priaznivé účinky na prečistenie pokožky, pozitívne vplýva na uvoľnenie psychického napätia a zlepšuje kvalitu spánku.

Najvyšší vrch Nízkych Tatier je Ďumbier s nadmorskou výškou 2043m. Podľa neho dostala názov aj naša parná sauna. Aj počas túry na Ďumbier sa síce zapotíte, ale výsledok nakoniec stojí za to. Pobyt v parnom a horúcom prostredí dokonale otvára póry na pokožke a tým sa vyplavujú škodlivé a toxické látky z tela. Parná sauna vám navodí pocit oddychu, vypnete myseľ a budete cítiť príjemnú uvoľňujúcu únavu.

Zrelaxujte v najmodernejšej vírivke, ktorá dostala pomenovanie podľa miesta, kde v Demänovskej doline pramení bystrý horský potok Demänovka. V našej vyvieračke vás ale poteší kúpeľ vo vode s teplotou 39°C a množstvo masážnych a vodných trýsk, vďaka ktorým sa vaše svaly, kĺby aj chrbát dokonale uvoľnia. Vodné procedúry majú blahodárny účinok najmä na pohybový aparát ľudského tela.

Objavte infrasaunu s názvom Horské slnko, v ktorej sa využíva metóda infračervenej terapie nazývaná tiež Waonova terapia. V infrasaune sa vďaka infračervenému svetlu prehrieva organizmus s cieľom zlepšiť prekrvenie jednotlivých partií tela a stimulovať potenie, pri ktorom sa z nášho tela vyplavujú ťažké kovy, karcinogény a toxické látky. Vďaka intenzívnemu prekrveniu sa zlepšuje látková výmena, ustupuje únava a zvyšuje sa odolnosť voči chorobám. Zaujímavosťou infrasauny je, že sa nahrieva na teplotu len 50°C, preto ju môžu využívať aj tí, ktorí do klasickej sauny zdravotných dôvodov nemôžu ísť.

Počas saunovania sa odporúča striedať pobyt v horúcom prostredí s ochladením organizmu. Ochladzovací bazén s príznačným názvom „Ľadové pleso“ vám poskytne presne zážitok prudkého ochladenia keď sa ponoríte do vody s teplotou len 9 – 12°C. Posilníte tak nie len svoju silnú vôľu, ale aj otužíte telo. Ak si netrúfate na ochladzovací bazén, rovnako vám poslúži aj vedro s ľadovou vodou, alebo ľadová drť.

Viete o tom, že Demänovský jaskynný systém s celkovou dĺžkou 35,2 km je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku? Predstavte si, že ste v jaskyni a vychutnajte si prechádzku systémom jazierok, v ktorých sú drobné kamienky a voda s rôznou teplotou. Počas tejto vodnej prechádzky pocítite úľavu dolných končatín, kamienky vám premasírujú reflexné body a zregenerujú unavené chodidlá a striedanie teploty vody vám stimuluje krvný obeh.

Voda v našom hoteli pochádza z lokálneho horského potoka Demänovka, ktorý v doline vyviera. Nezabudnite preto na pitný režim a vychutnajte si pramenistú chuť vody z Demänovského prameňa.

Zabaľte sa do deky a podriemte si v príjemnom prostredí horského wellness ako pravý tatranský medveď. Ak budete chrápať nevadí, to predsa k medveďom prirodzene patrí J. Nezabudnite, že oddych počas saunovania je veľmi dôležitou súčasťou celkovej terapie.

V priestoroch wellness & spa nájdete aj detský bazénik, ktorý slúži pre najmenších návštevníkov nášho hotela. Bazénik je určený pre deti vo veku do 12 rokov pod dozorom rodičov.

Prehrejte svoje svaly aj kosti na ohrevnej lavici Priehyba. Vďaka jej oblým tvarom poprehýbate svoje telo presne do správnej relaxačnej polohy. Príjemné teplo uvoľní nie len vaše telo, ale aj myseľ. Dokonale si oddýchnete ak k tomu na chvíľu zavriete oči a prestanete myslieť na bežné starosti každodenného života.

Desatoro zdravého saunovania

 1. Pred vstupom do sauny sa dôkladne osprchujte s mydlom a utrite sa do sucha.
 2. Do sauny vstupujte bez plaviek, ovinutý plachtou alebo osuškou. Vyvoláte tým vyšší efekt potenia sa.
 3. Snažte sa dýchať pomaly nosom, nie veľmi zhlboka.
 4. V saune môžete sedieť. Ak to dovoľuje množstvo návštevníkov, môžete si ľahnúť, avšak podložte si pod telo a nohy plachtu.
 5. Sauna je oázou relaxu a ticha. Nerozprávajte hlasno a rešpektujte ostatných návštevníkov.
 6. Aby ste dosiahli dokonalé prekrvenie organizmu, strávte v saune 10 – 15 minút.
 7. Ochladzujte sa studenou vodou v sprche alebo v ochladzovacom bazéne.
 8. Po každom saunovaní si osušte telo a pobudnite v odpočivárni 15 – 20 minút. Postup opakujte podľa svojej kondície, najmenej však trikrát.
 9. Po skončení saunovania si celé telo opláchnite vlažnou vodou bez mydla a vyutierajte sa do sucha. Vyhnite sa po saunovaní fajčeniu, ktoré by mohlo negatívne ovplyvniť regeneráciu organizmu.
  10.Nezabudnite po celý čas pravidelne dopĺňať tekutiny.

Vážení návštevníci, v dňoch od 20.11. do 28.11.2023 bude prevádzka zatvorená z dôvodu sanitačných dní. Radi Vás privítame opäť 29.11.2023. Ďakujeme.